Senior Teams

Team 1

LNA Championship

Pos Team P W L D PF PA Diff TF TA TD BP Ded Pts
0 Hermance RRC 1 1 0 0 38 23 15 6 2 4 1 0 5
0 GC Zurich 1 1 0 0 35 3 32 5 0 5 1 0 5
0 Nyon 1 1 0 0 35 14 21 5 2 3 1 0 5
0 Avusy 1 0 0 1 10 10 0 1 1 0 0 0 2
0 Geneve PLO 1 0 0 1 10 10 0 1 1 0 0 0 2
0 Stade Lausanne 1 0 1 0 23 38 -15 2 6 -4 0 0 0
0 LUC Rugby 1 0 1 0 3 35 -32 0 5 -5 0 0 0
0 Neuchatel/Yverdon 1 0 1 0 14 35 -21 2 5 -3 0 0 0
lna 19-09-2019

LNA Calendar

DateTimeHomeAway  
29 Sep 2019 15:00 Nyon Geneve PLO
05 Oct 2019 16:00 Avusy Nyon
13 Oct 2019 15:30 Nyon GC Zurich
19 Oct 2019 15:00 LUC Rugby Nyon
03 Nov 2019 15:00 Nyon Hermance RRC
09 Nov 2019 15:00 Stade Lausanne Nyon
22 Mar 2020 15:00 Nyon Neuchatel/Yverdon
28 Mar 2020 15:00 Geneve PLO Nyon
05 Apr 2020 15:00 Nyon Avusy
19 Apr 2020 15:00 GC Zurich Nyon
26 Apr 2020 15:00 Nyon LUC Rugby
16 May 2020 15:00 Hermance RRC Nyon
24 May 2020 15:00 Nyon Stade Lausanne
lna 19-09-2019

Team 2

Excellence A Championship

Pos Team P W L D PF PA Diff TF TA TD BP Ded Pts
0 Nyon 2 1 1 0 0 49 3 46 9 0 9 1 0 5
0 GC Zurich 2 1 1 0 0 30 0 30 6 0 6 1 0 5
0 Avusy 2 1 1 0 0 22 17 5 3 2 1 0 0 4
0 Stade Lausanne 2 1 1 0 0 27 12 15 3 2 1 0 0 4
0 Geneve PLO 2 1 0 1 0 17 22 -5 2 3 -1 1 0 1
0 Hermance RRC 2 1 0 1 0 12 27 -15 2 3 -1 0 0 0
0 LUC Rugby 2 1 0 1 0 0 30 -30 0 6 -6 0 0 0
0 Neuchatel/Yverdon 2 1 0 1 0 3 49 -46 0 9 -9 0 0 0
excellence-a 19-09-2019

Excellence A Calendar

DateTimeHomeAway  
29 Sep 2019 13:00 Nyon 2 Geneve PLO 2
05 Oct 2019 14:00 Avusy 2 Nyon 2
13 Oct 2019 13:30 Nyon 2 GC Zurich 2
19 Oct 2019 13:00 LUC Rugby 2 Nyon 2
03 Nov 2019 13:00 Nyon 2 Hermance RRC 2
09 Nov 2019 15:00 Stade Lausanne 2 Nyon 2
22 Mar 2020 15:00 Nyon 2 Neuchatel/Yverdon 2
28 Mar 2020 15:00 Geneve PLO 2 Nyon 2
05 Apr 2020 15:00 Nyon 2 Avusy 2
19 Apr 2020 13:00 GC Zurich 2 Nyon 2
26 Apr 2020 15:00 Nyon 2 LUC Rugby 2
16 May 2020 15:00 Hermance RRC 2 Nyon 2
24 May 2020 15:00 Nyon 2 Stade Lausanne 2
excellence-a 19-09-2019

Training Tuesday and Thursday 19 h 00

Centre Sportif de Colovray

Staff of  Nyon Rugby Teams I + II

John Etheridge
John EtheridgeHead Coach
Marc Bellanoua
Marc BellanouaBacks Coach
Kilian Gast
Kilian GastCoach
Alicia Huerta Garcia
Alicia Huerta GarciaPhysio
Géraud d'Espinay Saint Luc
Géraud d'Espinay Saint LucCaptain